Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Träsnitt 3098749



*

nr 309 8749


Träsnitt

2st, Japan, 17x23


Utrop:

100 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

tisdag 13 april 2004
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/4 14:31:17 1      200 kr
12/4 12:17:19 2      200 kr
12/4 12:17:38 2      300 kr
12/4 14:14:08 3      300 kr
12/4 16:49:51 4      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien grafik japan japansk linoleumsnitt träsnitt vattenfärg
  • 8213 Akvarell
    Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06
  • 8097 Akvarell
    Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:29
  • 8070 Blandteknik
    4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:33
  • 8063 Collage
    Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:20




Ladda ner broschyr